Powered by SmartsuppZastosowanie różnych rodzajów konopi w medycynie | CanaClinik

Zróżnicowane zastosowania ziół konopi w medycynie

Zastosowanie różnych rodzajów konopi w medycynie | CanaClinik

Odkryj różnorodność ziół konopi wykorzystywanych w medycynie. Dowiedz się, jakie korzyści zdrowotne mogą przynieść różne odmiany konopi i ich zastosowanie w leczeniu.

Zróżnicowane zastosowania ziół konopi w medycynie

Zastosowanie konopi w medycynie jest bardzo istotne, i to od starożytności. Zarówno jej zioła, jak i nasiona mają bowiem szerokie działanie lecznicze. Pastę z nasion stosowano przeciwzapalnie oraz przeczyszczająco, do odrobaczania, przywracania apetytu i łagodzenia skutków zaburzeń neurologicznych. Z kolei wyciąg z marihuany na bazie alkoholu miał pomagać przy migrenach i uporczywych bólach oraz koić nerwy, toteż podawano go w razie bezsenności. W 1839 r. odkryto, że marihuana jest remedium na bóle reumatyczne i menstruacyjne oraz kolkę jelitową. Badania naukowe nad ziołami konopi potwierdziły, że marihuana medyczna – stanowiąca główny przykład roślin konopi używanych w medycynie – jest lekiem na: stwardnienie rozsiane, raka, jaskrę, glejaka, epilepsję, miażdżycę, atopowe zapalenie skóry czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Pomaga również przy leczenie AIDS.

Przechowywanie marihuany

Warunkiem leczniczego działania jest bezpieczeństwo stosowania konopi w medycynie. Przykładowo, medyczna marihuana powinna być przechowywana w odpowiedni sposób.

Wybierz odpowiednie opakowanie

Najlepsze do przechowywania medycznej marihuany jest oryginalne opakowanie – to, w którym otrzymuje się susz konopny w aptece podczas zakupu. Każdy producent leku spełnić musi wiele norm, w tym zapewnić opakowanie odporne na oddziaływanie substancji chemicznych. Większość opakowań wytwarza się z polietylenu, polipropylenu lub poliwęglanu – są one bezpieczne oraz zalecane. Można też używać szklanego słoika, ale z hermetycznym zamknięciem.

Trzymaj marihuanę w chłodnym i ciemnym miejscu

Najlepsza do przechowywania marihuany jest temperatura pokojowa (15-25 stopni Celsjusza). Wilgotność powietrzna wynosić powinna 55-65 proc. Ważne, aby miejsce przechowywania leku było ciemne, gdyż nadmierny kontakt z promieniami słonecznymi negatywnie odbija się na właściwościach leczniczych. Oczywiście, marihuana musi być trzymana z dala od dzieci.

Używaj wilgotnościomierza

Wilgotność powietrza w miejscu przechowywania marihuany medycznej warto jest kontrolować przy zastosowaniu wilgotnościomierza.

Oznaki wilgotnej marihuany

Zapach

Marihuana ma charakterystyczny zapach. Jeśli miesza się on z wonią pleśni, oznacza to, że susz jest nazbyt wilgotny. Z kolei osłabienie zapachu jest oznaką nadmiernego wyschnięcia.

Wygląd

Należy regularnie sprawdzać wygląd zewnętrzy medycznej marihuany. Nie mogą pojawiać się na niej oznaki pleśni. Jej pojawienie się oznacza nadmierną wilgotność.

Konsystencja

Przy odpowiedniej wilgotności susz medycznej marihuany ma zbitą konsystencję. Inną jego prawidłową cechą jest duża gęstość.

Rzecz jasna, przyjmując medyczną marihuanę, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Pamiętać też trzeba, że pojawić się mogą przeciwwskazania do stosowania konopi w leczeniu: ciąża lub karmienie piersią, uczulenie na konopie bądź ich składniki, niestabilność psychiczna (np. zaburzenia afektywne dwubiegunowe, psychozy) oraz uzależnienie od narkotyków bądź alkoholu.

Wypełnij formularz i odbierz e-receptę szybko!

Rozpocznij E-Konsultację

Najnowsze posty

Unikanie niepokoju po użyciu medycznej marihuany
01 kwietnia, 2024

clinicclinic,

Online

Unikanie niepokoju po użyciu medycznej marihuany

Unikanie niepokoju po użyciu medycznej marihuany
Meta description: Zminimalizuj niepokój po...

Czytaj Dalej
Marihuana w żywności. Sposoby spożywania marihuany
01 kwietnia, 2024

clinicclinic,

Online

Marihuana w żywności. Sposoby spożywania marihuany

Marihuana w żywności. Sposoby spożywania marihuany
Meta description: Odkryj różnorodne...

Czytaj Dalej